DO HYMNU!

Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, zainicjowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem akcji było zaznajomienie dzieci i młodzieży z czterema zwrotkami „Mazurka Dąbrowskiego” oraz wspólne odśpiewanie ich w piątek, 8 listopada, o symbolicznej godzinie 11:11. Tak też było w naszym przedszkolu!

Świętowanie umiliła  nam również wizyta ŻOŁNIERZA- mamy Wojtusia z II grupy. Na spotkanie przybyła  z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań.  Przedszkolaki miały okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały także patriotycznych wierszy i piosenek . Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru.  Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały opowieści gościa.  Nie lada gratką był udział w musztrze przeprowadzonej przez panią Andżelikę. Miło będziemy wspominać tę wizytę przypominać będą nam o niej także podarowane przez panią Żołnierz przypinki z naszym godłem.

Bardzo dziękujemy Pani Andżelice za ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu i życzymy samych zaszczytnych chwil w służbie Ojczyźnie.